SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Daňové priznanie z nehnuteľnosti

25.10.2016

Oznamujeme občanom,že do konca mesiaca január 2014 je potrebné podať daňové priznanie z nehnuteľnosti. To sa však týka len tých

To sa však týka len tých občanov, ktorí v roku 2013 :

- kúpili nehnuteľnosť - dom, byt, záhradu, pozemok,chatu, garáž a pod.,

-  predali nehnuteľnosť - dom, byt, záhradu, pozemok, chatu, garáž a pod.,

-  zdedili nehnuteľnosť - dom,byt, záhradu, pozemok, chatu, garáž a pod.,

-  darovali takúto nehnuteľnosť,

-  uskutočnili prístavbu k rodinnému domu,

-  pribudli im nové hospodárske budovy, po prípade iné stavby,

-  alebo ináč sa im zmenili sadzby na výpočet dane z nehnuteľnosti (zmenil sa účel využitia nehnuteľnosti),

Základným podkladom pre daňové priznanie z nehnuteľnosti je výpis z katastra nehnuteľnosti,kde je k 1.1.2014 urobená zmena vlastníka.

V prípade,že takéto daňové priznanie ste povinný podať,tlačivá si môžete vyzdvihnúť na obecnom úrade.
Ak ste niečo zdedili v roku 2013 a nemáte ešte urobený zápis na katastri k 1.1.2014, túto zmenu nahlásite v daňovom priznaní na budúci rok.

Ak ste niečo zdedili, kúpili alebo predali mimo Súdoviec, daňové priznanie podávate na tom obecnom úrade, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
Tí občania, u ktorých nenastala žiadna zmena vo vlastníctve nehnuteľností, nemusia chodiť na obecný úrad nič podpisovať,ani nahlasovať.

Daň z nehnuteľnosti je splatná do 31. mája konkrétneho zdaňovacieho obdobia.

Zoznam aktualít: